Fundacja PolskieDzieci.org - Zdrowe i racjonalne odżywianie
Hiszpańskie tapasy!

Hiszpańskie tapasy!

5 lipca 2017

Wczoraj przeprowadziliśmy warsztaty kulinarne dla dzieci z Wołowa. Spotkaliśmy się z małymi kucharzami na terenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wołowie.

Dzieci na półtorej godziny przeniosły się do magicznej Hiszpanii. Towarzyszyły nam klimatyczne hiszpańskie rytmy, dzieci nauczyły się przygotowywać bardzo proste i smaczne przekąski:

  • horchata – orzeźwiający napój z ryżu, mleka migdałowego i cynamonu
  • tapasy  z pastą z suszonych pomidorów i czerwonej fasoli
  • tapasy z pastą z białego sera z bazylią i limonką
  • banderilla – szaszłyki z warzyw marynowanych i pomidorków koktajlowych z bazyliąDzieci podzielone były na cztery drużyny – każda z drużyn szykowała inny przysmak – tak aby dla wszystkich dzieci przygotować po  przekąsce z danego rodzaju. Dzięki temu dzieci zobaczyły jak ważne jest dbanie o siebie wzajemnie. Liczyły czy na pewno dla każdego wystarczy. Bawiły się proporcjami przy nalewaniu horchaty 🙂

Dzieci samodzielnie, kroiły, mieszały, blendowały, cudownie dekorowały swoje przysmaki. Po warsztatach większość stwierdziła, że dla swoich bliskich będą mogli przygotować choć jedną przekąskę 🙂 I cudowne po takim warsztacie są słowa “ta pasta z fasoli była taka smaczna”, “ale to mleko migdałowe jest dobre – smakuje jak shake”, “czy mogę dokładkę”… <3

Ps. Niezmiennie zachęcamy do wspólnego “kucharzenia” z dziećmi <3. Nie zniechęcajcie się jeżeli w kuchni będzie bałagan. Sprzątanie zajmie nie dłużej niż 15 minut.

powrót do projektów
Dla szkół