Warning: Use of undefined constant LANG_CAT_WORK_ID - assumed 'LANG_CAT_WORK_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/trans/domains/polskiedzieci.org/public_html/wp-content/themes/polskiedzieci/single.php on line 9
Bombowe spaghetti czekoladowe | Fundacja Polskiedzieci.org

Bombowe spaghetti czekoladowe

Bombowe spaghetti czekoladowe

12 września 2019 r. zrealizowaliśmy warsztaty w oddziale przedszkolnym Magellan we Wrocławiu.

Warsztaty przeprowadziliśmy w iście dobrym smaku 🙂 Dzieci przygotowały wyśmienite spaghetti z płatków owsianych, kakao, banana i awokado. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy krótką pogadanką o czynnościach jakie należy wykonać przed rozpoczęciem gotowania, dzieci próbowały świeżej mięty, odgadywały składniki, które były podstawą do przygotowania naszego spaghetti.

Narzędziem dzięki, któremu powstało wyśmienite czekoladowe spaghetti była ręczna praska do ziemniaków – sprawdzająca siłę naszych kucharzy 🙂 Jednak pierwszym narzędziem, w którym dzieci się zakochały był blender ręczny firmy AMICA oraz blender kielichowy. Każde dziecko na warsztatach chciało stać się „OPERATOREM BLENDERA”. Do dużej miski albo do blendera kielichowego dzieci wrzucały banany, awokado, kakao, zmielone płatki owsiane oraz twarożek a następnie miały frajdę z blendowania magicznych składników, które zmieniły się w wyśmienite spaghetti.

Czy to nie jest piękne jak dzieci samodzielnie realizują się kulinarnie?

Na warsztatach to my – prowadzący – jesteśmy wsparciem dla naszych małych uczestników. Uczymy dzieci jak posługiwać się nożem, jak obierać warzywa i owoce i to jest apel do Was rodzicie – abyście w kuchni współpracowali ze swoimi pociechami bez tłumaczenia, że dziecko jest jeszcze za małe aby stało się pomocnikiem 🙂 Uwierzcie – dzieci radzą sobie rewelacyjnie – trzeba dać im tylko szansę.

Dzieci na zakończenie warsztatu otrzymały dyplomy, które upoważniają do przygotowywania posiłków dla bliskich 🙂

Warsztaty w przedszkolach realizujemy raz w miesiącu – jest to nasz wewnętrzny projekt, gdzie sami stajemy się wolontariuszami i działamy z dziećmi.

Jeżeli chcecie abyśmy przeprowadzili warsztaty w przedszkolu – odezwijcie się do nas 🙂
kontakt@polskiedzieci.org

powrót do projektów
Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku