Co się zadziało w Fundacji w 2023 roku?

Co się zadziało w Fundacji w 2023 roku?

Rok 2023 był bogaty w wyzwania, działania, zmiany dla naszej fundacji. Był też rokiem ciekawych projektów, nowych współprac, analizą działań. Chcemy się z Wami podzielić TYLKO 12 wspomnieniami z tego roku. Możemy śmiało powiedzieć, że nudy u nas nie było.

#1 Zdrowa Misja 2023 – to projekt realizowany przez nas od 3 lat dla Wrocławskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie ze środków Gminy Wrocław Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM Wrocławia. Odbyło się ponad 200 godzin różnego rodzaju działań: gry miejskiej, warsztatów kulinarnych, spotkań i konsultacji psychodietetycznych, szkoleń on-line, wydarzeń sportowych w ramach niebanalnej lekcji wf-u, konkursów, warsztatów pierwszej pomocy i przedstawień z udziałem Zdrowika i Bulby. Wydaliśmy także dwie nowe książeczki z przygodami Zdrowika i Bulby, a także zbiór zadań dla pedagogów. Łącznie we wszystkich wydarzeniach wzięło udział ponad 5000 osób.
#2 Automat Vendingowy – Przystanek Zdrowik – Otworzyliśmy 10 automatów w 6 placówkach szkolnych. W 2023 roku dzieciaki i nauczyciele kupili prawie 155 tysięcy przekąsek z super składem oraz 7 tysięcy świeżych bułek. Dzieciaki chętnie korzystają z gadżetów płatniczych dedykowanych tylko naszym auomatom i obecnie w użyciu jest ponad 1300. Ciekawostką jest to że dzieciaki bardzo polubiły napoje roślinne Sante i wypiły prawie ich 5 tysięcy! Hitem okazała się nowość Bakalland. guzikożelki Pana Kleksa – super skład i smak. A Bob Snail został zjedzony przez 3500 tys dzieci.
#3 U-Kraina Możliwości – Od rozpoczęcia wojny realizowaliśmy projekt pomocowy dla uchodźców z Ukrainy. Opieką objęliśmy ponad 100 rodzin realizując działania systemowe – lekcje polskiego, wsparcie prawne/zawodowe, współtworzyliśmy punkt dla mam i dzieci, półkolonie dla dzieci, co najważniejsze daliśmy naszym przyjaciołom zakwaterowanie. Nasze działania zostały docenione w konkursie CSR Poland Award oraz przez Prezydenta Miasta Wrocławia. Taka pomoc nie byłaby możliwa bez darczyńców: Trans.eu, WDB S.A. – PIB Group Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Gminy Kobierzyce.
#4 Szkolenia/Warsztaty w ramach Erasmus+ Edukujemy nie tylko polskie dzieci, ale także dzieci z zagranicy 🙂 W ramach projektu Erasmus+ Smart Up and Step Up! przeprowadziliśmy w języku angielskim cykl szkoleń dla uczniów szkół podstawowych z Polski, Turcji i Rumunii. Dzieciaki były super, z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach!
#5 Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu Zawiązaliśmy partnerstwo z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, bo jak się okazuje mamy wiele wspólnych obszarów, które chcemy razem rozwijać. Już przeprowadziliśmy na terenie Uniwersytetu pierwszy cykl warsztatów kulinarnych dla szkół ponadpodstawowych, ale szykujemy już kolejne wspólne działania – tak aby studenci mogli realizować i uczestniczyć w projektach fundacji!
#6 Gra miejska dla licealistów – odbyła się na terenie Wrocławia, wzięło w niej udział 9 drużyn ze szkół ponadpodstawowych. Trasa była niełatwa wiodła od Parku Staszica poprzez Ogród Botaniczny aż do Wyspy Piasek. Na mecie zadaniem uczestników było przygotowanie koktajlu, ale składniki i wskazówki do jego przygotowania zbierali w określonych punktach (również samodzielnie robili zakupy przeliczając potrzebne produkty do przygotowania koktajlu). Walka była zacięta, a emocje sięgnęły zenitu!
#7 Udział w eventach promujących Zdrowie – Nasza fundacja angażowała się w promocję zdrowego żywienia przy różnego rodzaju okazjach, dlatego nie zabrakło nas na Zielony Wrocław, Dniach Promocji Zdrowia,, czy eventach dla dzieci organizowanych przez Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji -KOSiR. Braliśmy udział w 4 wydarzeniach dla Powiat Wrocławski – strona oficjalna – to początek naszej wspólnej podróży promującej zdrowie. Cieszymy się, że przedstawiciele tak aktywnie chcą budować i wpływać na dobre nawyki naszego społeczeństwa a my możemy dotrzeć do większej ilości osób z promocją zdrowia. Taki partner to skarb ❤
#8 Zdrowik i Bulba to już nasi sztandarowi bohaterowie, dobrze znani przez przedszkolaków. Dzieciaki świetnie reagują na spotkania z nimi, dlatego też zorganizowaliśmy serię spotkań i przedstawień z ich udziałem i już wiemy, że przedszkola są chętne na więcej tego typu działań. Chcemy żeby każdy przedszkolak miał szansę spotkać się z tymi przyjaznymi postaciami, dlatego rozwijamy i rozszerzamy ofertę aby dać szansę wszystkim zainteresowanym. A i oczywiście nie mogło zabraknąć nowych książeczek o ich kolejnych przygodach, które nasi wolontariusze czytali przedszkolakom! Dzieciaki były zachwycone i chciały więcej!
#9 Wspólna misja z BlendyGo – Nasza wspólna przygoda zaczęła się kilka lat temu, kiedy to BlendyGo zwróciło się do nas z propozycją zorganizowania na rzecz fundacji akcji noworocznej, w ramach której zebrane środki przekazane zostały na naszą działalność statutową. Ale nie na tym koniec. Dzięki BlendyGo mamy super sprzęt, który wykorzystujemy podczas prowadzonych przez nas warsztatów, dzięki czemu każdy ma możliwość, gdziekolwiek warsztaty by się nie odbywały, na własnoręcznie przygotowanie koktajlu. Za wspieranie Fundacji zgłosiliśmy Blendy Go do „Dobroczyńcy Roku” i … BlendyGo otrzymało ten honorowy tytuł!
#10 Szkolenia zespołu fundacji – Aby skutecznie działać dla Was musimy rozwijać swoje kompetencje i super moce. Mieliśmy możliwość uczestniczenia w szkoleniu z autoprezentacji w radiu Wrocław, uczestniczyliśmy w konferencjach, webinariach, wydarzeniach i kursach. Cennym doświadczeniem było dla nas szkolenie w ramach Skali Współpracy – Poławiacze pereł – pokazujące jak ważna jest praca zespołowa.
#11 Social Tides/Growth Marketing – Jesteśmy bardzo wdzięczni z otrzymanego grantu z INCO i za piękne wspomnienia Anna Frankowska – niesamowita koordynacja projektu! Teraz planujemy działania, tak aby edukacja żywieniowa dla dzieci i młodzieży była atrakcyjna i porywająca. Dodatkowo współpracowaliśmy z grupą uczestników programu Growth Marketing na żywym przykładzie – analizując nasz projekt Zdrowik i Bulba. Rok dla tych postaci będzie jeszcze ciekawszy ❤
#12 John Weston Group Nasza wisienka na torcie! Totalnie nonprofit grupa Weston obdarzyła nas wielkim wsparciem. Pomogli nam ściągnąć różowe okulary i spojrzeć na to co robimy pewniej, odważniej i z myślą o tych, dla których to wszystko robimy. Wypracowaliśmy wartości, które są filarem naszych działań! A to co robimy jest łatwe a zmiany nie muszą wymagać ogromnego zaangażowania i czasu. W roku 2024 oddajemy dzieciom głos – i zabieramy je w podróż w nieznane.
Na koniec roku 2024 – nie będziemy się dzielić tym co dla nas było najważniejsze tylko dla Was. To dzieciaki opowiedzą wam o 2024 roku. Będziemy jeszcze bardziej dla Was/Waszych dzieci, a niezmiennie jesteśmy wsparciem w zakresie żywienia i zdrowego podejścia do życia 🙂 Tak aby racjonalnie dokonywać wyborów, żyć w zgodzie z naturą i szanować różnorodność szeroko rozumianą i żeby nasze młode pokolenie mogło żyć długo i szczęśliwie.
Rok 2023 był wyjątkowy ❤
   
powrót do projektów
Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku