Warning: Use of undefined constant LANG_CAT_WORK_ID - assumed 'LANG_CAT_WORK_ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/trans/domains/polskiedzieci.org/public_html/wp-content/themes/polskiedzieci/single.php on line 9
Kreatywnie i ze smakiem! | Fundacja Polskiedzieci.org

Kreatywnie i ze smakiem!

Kreatywnie i ze smakiem!

Wakacje! A my rozkręcamy nowe inicjatywy. W sobotę przeprowadziłyśmy cykl warsztatów związanych z pierwszym dniem lata – przez Szwedów to święto nazywa się Midsommar.

Sobota rozpoczęła się bardzo aktywnie. Pierwsze warsztaty rozpoczęliśmy o godz. 11:00 – dzieci przyrządzały miłosny eliksir witaminowy. Samodzielnie wyciskały sok z cytryny, wykrawały rozmaite kształty z arbuza. Oczywiście nie zabrakło magicznych składników jakimi były borówki liofilizowane. Dzieciaki częstowały rodziców przygotowanymi nektarami – a najpiękniejsze było to, że piły je ze smakiem. Dowiedziały się, że woda smakowa nie musi zawierać cukru – a bez niego jest równie smaczna. Efekt? Na pewno samodzielnie przygotują taki nektar w swoich domach 🙂

Jeżyki pod pierzynką z białego sera z rzodkiewką? „To takie proste – i takie smaczne!” – takie opinie usłyszaliśmy od dzieci 🙂 Do zadań dzieciaczków należało wydrążenie ziemniaków, przygotowanie twarogu z tartą rzodkiewką oraz przygotowanie dekoracji ze szczypiorku i marynowanego pieprzu. Dzieci miksowały, kroiły, tworzyły w rytmie radosnej muzyki. Rodzice byli zachwyceni, że po takim warsztacie potwierdzamy, że dziecko potrafi samodzielnie przygotować posiłek – wystarczy dać mu taką możliwość. 

Nie zabrakło też części, którą nazywamy „czekadełkiem”. Dzieci podczas oczekiwania na warsztaty kulinarne przygotowywały wianki dla siebie i rodziców :). Wycinały rozmaite kształty, malowały – tworzyły.

Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców, dlatego już myślimy o kolejnych 🙂

My jako fundacja jesteśmy niezmiernie zadowolone ze współpracy z Ikeą – widać, że wspólnie działaliśmy aby warsztaty były atrakcyjne, a każda prośba, bądź zapytanie było odbierane z uśmiechem i pełnym wsparciem.
Bardzo ale to bardzo dziękujemy za wsparcie produktowe, za możliwość przeprowadzenia warsztatów w miejscu… które prywatnie uwielbiamy, które jest miejscem pełnym inspiracji nie tylko dla dzieci. Cieszymy się i czujemy, że Ikea podziela nasze motto „my nie gadamy – my działamy, a to co robimy – robimy kreatywnie i ze smakiem”.

powrót do projektów
Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku