Pizza arbuzowa w Misiowej Krainie

Pizza arbuzowa w Misiowej Krainie

Warsztaty inspirowane dziecięcym smakiem.

Wczoraj przeprowadziliśmy kolejne warsztaty z cyklu naszych działań wolontaryjnych. Raz w miesiącu przeprowadzamy warsztaty dla dzieci w przedszkolu i tak dzieje się już od kilku miesięcy.

Misiowa Kraina – bo to miejsce odwiedziliśmy wczoraj. Pracowaliśmy z dziećmi w wieku 3-5 lat. Rozpoczęliśmy od pogadanki na temat „misiowego kontraktu” – gdzie ustaliliśmy z dziećmi zasady podczas warsztatów. Dzieci były niezwykle grzeczne. Słuchały wskazówek w skupieniu i realizowały krok po kroku swoją wystrzałową pizzę arbuzową.

Głównymi składnikami pizzy z arbuza był jogurt naturalny, owoce oraz posypki z nasion oraz zbóż preparowanych takich jak pszenica, amarantus czy gryka od DOBREJ KALORII.

Niespodzianką dla dzieci było kokosowo-owocowe sushi – kiedyś zajadaliśmy się ryżem na mleku z owocami a teraz możemy wyczarować takie smakołyki – nie muszę dodawać, że dzieci oraz Panie były zachwycone.

Wielkie podziękowania dla wolontariuszy, którzy wczoraj poświęcili swój czas na pracę z dziećmi – Pani Teraska – szefowa kuchni ze szkoły w Tyńcu Małym, dwie 10-letnie pomocnice oraz Ania, Nina i Róża, która zrobiła piękne zdjęcia podczas tych warsztatów.

powrót do projektów
Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku